Pyszne prezenty #1 Domowe likiery

Dzisiejszy wpis otwiera specjalny świąteczny cykl z prezentami DIY. W każdą niedzielę, przez kolejne 5 tygodni będę publikować przepisy na kulinarne prezenty dla Waszych bliskich.

Jako pierwsze przygotowałam trzy likiery: kukułkowy, krówkowy i kokosowy. Są naprawdę bardzo proste w przygotowaniu i nie wymagają od przygotowującego specjalnych umiejętności. Wszystkie składniki dostaniemy w każdym sklepie spożywczym czy markecie. Likiery nadają się do spożycia od razu po przygotowaniu choć ja wolę kiedy trochę się „przegryzą”. Pierwsze degustacje już się odbyły 😉 i muszę powiedzieć, że jednogłośnie stwierdzono, że od teraz nie kupujemy już likierów w sklepie 😉

Likier kukułkowy

240 g kukułek
400 ml mleka skondensowanego niesłodzonego
200 ml wódki

Cukierki i mleko umieszczam w rondelku z grubym dnem, gotuję do momentu rozpuszczenia się cukierków ciągle mieszając. Po rozpuszczeniu schładzam stale mieszając, gdyż tworzy się kożuch i dodaję wódkę. Przelewam do butelki.

Likier krówkowy

1 puszka masy krówkowej
150 ml kremówki
200 ml wódki

Wszystkie składniki łączę ze sobą przy pomocy miksera. Przelewam do butelki.

Likier kokosowy

150 g wiórków kokosowych
1 puszka mleka skondensowane słodzonego
1 puszka mleka skondesowanego niesłodzonego
250 ml wódki
pół szklanki mleka

Wiórki kokosowe wsypuję do słoika, zalewam alkoholem i odstawiam na 3 dni. Po tym czasie przesypuję je do miski, zalewam mlekiem i odstawiam na 3 godziny. Następnie odsączam je na sitku (dociskam łyżką żeby pozbyć się płynu). Wiórki przesypuję do woreczka i zamrażam. Do powstałego płynu dodaję obydwa rodzaje mleka i mieszam ze sobą. Tak przygotowany likier umieszczam w butelce.

Smacznego 🙂

Bądź na bieżąco z moimi przepisami i obserwuj mojego Facebooka

Instagrama też mam 🙂

28 przemyśleń nt. „Pyszne prezenty #1 Domowe likiery

      1. To jeszcze raz ja, zrobiłam likier mrówkowy,ale jest tak gęsty,że jak wezmę butelkę do góry dnem to nic nawet nie kapnie 😔 co zrobiłam nie tak?? 🤔

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *