Historyczny Nessebar

Jeśli obserwujecie mój profil na Facebooku to wiecie, że na tegoroczny urlop wybrałam się do Bułgarii. Była to moja pierwsza wizyta w tym kraju, ale na pewno nie ostatnia 🙂 Bułgaria pozytywnie zaskoczyła mnie uprzejmością tamtejszych mieszkańców, wspaniałą kuchnią oraz pogodą! Zdziwieni jesteście, że pogodą? Planując urlop na koniec września naprawdę się bałam, że nie będzie zbyt ciepło. Na szczęście moje obawy w ogóle się nie sprawdziły. Nad ranem i wieczorami rzeczywiście było dosyć chłodno, ale każdego dnia witało nas piękne słońce na niemal bezchmurnym niebie, a w ciągu dnia temperatura dochodziła do 27 °C.

Piaszczyste plaże, ciepłe morze i fantastyczna pogoda to oczywiście nie jedyne co Bułgaria ma nam do zaoferowania. Jeśli lubicie zwiedzać to z czystym sercem mogę polecić Wam wycieczkę do Nessebaru, zabytkowego miasta nazywanego perłą Morza Czarnego. Miasto to zostało wpisane w 1983 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Zabytkowa część Nessebaru położona jest na półwyspie, na który możemy się dostać wąskim pasmem lądu utworzonym przez ludzi. Mnie najbardziej zachwyciły romantyczne uliczki z kamienia, w których można się było zgubić 😉 oraz bardzo dobrze zachowane cerkwie pochodzące z XIII – XIV wieku.
201610131885943786-1

Prawda, że klimatycznie? 🙂
 Bądź na bieżąco z moimi postami i obserwuj mojego Facebooka
Instagrama też mam 🙂

 

2 przemyślenia nt. „Historyczny Nessebar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *