20 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ NA 30 DNI PRZED ŚLUBEM

Nie mogę uwierzyć jak ten czas szybko leci. Już za kilkadziesiąt dni powiem sakramentalne „tak”! Pomimo, iż jestem dosyć dobrze zorganizowaną przyszłą panną młodą, to codziennie zastanawiam się czy o czymś nie zapomniałam. O 1 w nocy bywam jeszcze online, robię ostatnie zamówienia, przeglądam inspiracje, a o 6 rano pobudka do pracy i tak się tylko zastanawiam kiedy padnę: czy w drodze do ołtarza czy może już po poprawinach? 😉

Pomimo ogromnego zmęczenia jest w tym ślubnym szaleństwie coś szczególnego i za nic w świecie nie chciałabym żeby mnie to ominęło, dlatego też na ostatnie dni panieństwa i w oparciu o własne doświadczenia, przygotowałam listę ostatnich 20 spraw do załatwienia na te magiczne 30 dni. To już ostatni dzwonek żeby wszystko dopracować i cieszyć się swoim idealnym dniem! Jestem ciekawa, czy dorzucilibyście do tej listy coś jeszcze? 😉 Dajcie znać w komentarzach 🙂

1. Zróbcie ostateczny kosztorys

Pomimo, iż w zaproszeniach prosimy o potwierdzenie przybycia, co najmniej połowa gości nie poinformuje nas o swojej decyzji. Obdzwońcie więc wszystkich i ustalcie ostatecznie, kto będzie z Wami świętować, a kto nie, aby móc podać ostateczną listę osób na sali.

2. Skompletujcie swoje stroje

30 dni to już ostatni moment na wszystkie przymiarki. Sprawdźcie, czy macie wszystko czego potrzebujecie.

3. Podejmij decyzję o swojej fryzurze i makijażu

Na pewno już byłaś na próbnej fryzurze i makijażu, więc dobrze wiesz, jak się w nich czułaś i czy chcesz coś zmienić. Jeśli tak, umów się na jeszcze jedną wizytę ze swoją fryzjerką i makijażystką i dopracujcie Twój wizerunek.

4. Zarezerwuj termin na zabiegi upiększające

Manicure, pedicure, masaż – umów się na wizytę już dziś, aby zarezerwować sobie dogodny dla Ciebie dzień i godzinę. Pamiętaj żeby w żadnym wypadku nie poddawać się zabiegom, których wcześniej na sobie nie testowałaś!

5. Spotkajcie się z usługodawcami

Mniej więcej na dwa tygodnie przed ślubem podajcie na sali ostateczna liczbę gości i wraz z menagerem ustalcie ostateczne menu. Porozmawiajcie również z fotografem i kamerzystą oraz uzgodnijcie repertuar z DJ-em czy orkiestrą. Jeśli dekoracjami zajmuje się specjalista zadzwońcie kontrolnie czy ma jeszcze jakieś pytania lub zastrzeżenia.

6. Ustalcie, o której godzinie w dniu ślubu spotkacie się z narzeczonym

Będziecie wychodzić do Kościoła/ Urzędu razem, czy każde osobno, ze swojego domu? Jeśli ma po Ciebie przyjechać narzeczony umówcie się na konkretną godzinę. Weźcie pod wagę dystans, który ma do pokonania i ewentualne „bramy” po drodze. Ustalcie wszystko tak, aby nie spóźnić się na ceremonię. Po co dodatkowo się stresować?

7. Stwórzcie harmonogram dnia ślubu

Wypiszcie godzina po godzinie zaplanowane wydarzenia i udostępnijcie listę Waszym usługodawcom, aby mieć pewność, że wszystko idzie zgodnie z planem.

8. Rozplanujcie usadzenie gości

Uważam, że lepiej jest, kiedy przy każdym miejscu położymy winietkę. Unikniecie w ten sposób chaosu i „rzucania się” do krzeseł.

9. Przygotujcie plan stołów

Jeśli goście będą siedzieć przy okrągłych stołach, powinny być one ponumerowane, a przy wejściu na salę powinien znaleźć się ogólny plan stołów. Taki plan można również przygotować dla stołów ułożonych tradycyjnie, w podkowę. Moim zdaniem ma to jednak sens przy weselach na większą liczbę osób.

10. Przygotujcie koszyczki ratunkowe

W koszyczku ratunkowym można znaleźć przedmioty, które mogą być pomocne wszystkim gościom przebywającym na weselu, m.in. rajstopy, lakier do paznokci, odświeżający płyn do płukania ust czy igła z nitką. Więcej na ten temat już niedługo 😉

11. Przygotujcie księgę gości

Może być to księga tradycyjna, czyli w formie książki, albo możecie zaszaleć 😉 Zobaczcie tutaj, jakie są alternatywy.

12. Przygotujcie prezenty dla gości

13. Zorganizujcie transport dla gości

Może wśród weselników jest ktoś, kto nie jest mobilny i będzie mieć problem z dotarciem spod Urzędu/ Kościoła na salę? Już teraz pomyślcie, czy takich osób jest więcej i powinniście wynająć dla nich np. autokar.

14. Przypomnijcie świadkom, jakie są ich zadania

Świadkowie mają być da Was wsparciem. Zastanówcie się, czego od nich oczekujecie i rozdzielcie zadania.

15. Porozmawiajcie z księdzem

Dotyczy osób, które planują ślub kościelny lub konkordatowy. Jeżeli macie taką możliwość, porozmawiajcie z księdzem na temat harmonogramu mszy. Jeśli kapłan nie ma nic przeciwko, możecie również wybrać, które czytania mają zostać odczytane podczas Waszej mszy ślubnej.

16. Powtórzcie kilka razy przysięgę małżeńską

Dziwne? Mój narzeczony jeszcze ani razu nie wypowiedział całego tekstu prawidłowo.

17. Udajcie się do ostatniej spowiedzi przedślubnej

Na tydzień przed ślubem w kościele należy odbyć ostatnią spowiedź przedślubną. Przed przystąpieniem do konfesjonału należy uprzedzić kapłana jakiego rodzaju jest to spowiedź.

18. Opanujcie pierwszy taniec

Zakładam, że lekcje pierwszego tańca macie już za sobą? Doszlifujcie go teraz. Możecie się również nagrać i zobaczyć nad jakimi elementami powinniście popracować.

19. Zaplanujcie podróż poślubną

Zastanówcie się jaki jest Wasz budżet i ile macie urlopu. Chcecie podróżować na własną rękę, a może ma to być typowe all-inclusive z biurem podróży? Czas się nad tym zastanowić.

20. Nie dajcie się zjeść stresowi

Przypomnijcie sobie dlaczego postanowiliście się pobrać. Co sprawiło, że to właśnie ten/ta? To jest Wasz Wielki Dzień i nie pozwólcie , by jakaś bzdura zakłóciła Wasze szczęście.

 Spodobał Ci się ten wpis? Czujesz się zainspirowany? Nie przegap kolejnych postów i obserwuj mnie na Facebooku i Instagramie 🙂

2 przemyślenia nt. „20 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ NA 30 DNI PRZED ŚLUBEM

  1. Ja już mam akurat dawno za sobą przygotowania do ślubu ale pamiętam jak dziś te emocje towarzyszące temu wspaniałemu wydarzeniu. Trzymam za ciebie kciuki! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *